15 tatil erken mi yapılacak? Şok gelişmeler!

Sömestr adı ile bilinen 15 tatil yaklaşıyor. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı için geri sayım sürerken, son zamanlarda Omicron Varyantı nedeniyle giderek artan vaka sayıları endişe verici boyuta ulaştı bile. İnsanlık tam ‘bitti’ derken bu sefer de Omicron nedeniyle yeni bir döneme girecek gibi. Öte yandan eğitimde de olağanüstü gelişmeler yaşanabilir. Bunlardan biri de 15 tatil erken mi yapılacak? sorusunun yanıtı.

Okullar her türlü eleştiri ve soru işaretlerine rağmen neredeyse koca bir dönemi herhangi bir ara vermeden, hız kesmeden neredeyse bitirmiş durumda. Milli Eğitim Bakanlığı bu süreçte yüz yüze eğitimden taviz vermemek için elinden geleni yaptı. Ama Omicron kimsenin hesabında yoktu.

Omicron ile patlama yapan vaka sayılarının ardından gözler yeniden eğitim camiasına çevrildi. Peki 15 tatil erken mi başlayacak?

15 TATİL ERKENE Mİ ÇEKİLECEK?

Sömestr olarak da bilinen 15 tatil normal şartlarda 24 Ocak’ta başlayacak. Fakat son gelen kulis bilgilerinde hükümetin 15 tatili erkene çekip, ardından uzaktan eğitime geçilmesi için ikna edilmeye çalışıldığı söyleniyor.

Bazı kaynaklar bu noktada Milli Eğitim Bakanlığı ile toplantıların yapıldığını ve 15 tatilin bir hafta erkene çekilip, ardından yeniden ‘uzaktan eğitim’ olması için çalışmaların başladığını savunuyor.

15 tatil erken mi

RESMİ BİR AÇIKLAMA YOK

Açıklamalar şimdilik duyum düzeyinde. Fakat bu ihtimal hem televizyonda, hem de sosyal medyada sıkça dillendirilir oldu.

Bu türden bir kararı her an duyabiliriz. Milli Eğitim Bakanlığı henüz resmi bir açıklama yapmadı lakin önümüzdeki günlerde doğrulayan veya yalanlayan bir açıklama da duyabiliriz.

İlk olarak gözler yakında yapılacak kabinede olacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et