15 bin öğretmen ataması mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

Bu yıl için sürpriz olan ve ek atama mahiyetinde gelen 15 bin öğretmen ataması büyük ilgi görüyor. Uzun zaman beklenen 15 bin öğretmen ataması için başvurular geçtiğimiz haftalarda alınmıştı. Kasım ayında 15 bin öğretmen ataması mülakatları yapılacak. Fakat bunun öncesinde mülakat yerleri için açıklama beklenmeye başladı. Peki 15 bin öğretmen ataması mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? MEB son dakika 15 bin öğretmen ataması mülakat yerleri açıklaması hala bekleniyor.

Sözleşmeli öğretmen alımı için yapılacak olan atamada hemen tüm detaylar hazır halde. Kasım ayında öğretmen adayları arasında mülakat yapılacak. Fakat bunun için önce mülakat yerleri açıklaması bekleniyor. MEB mülakat yerleri açıklaması için gün sayıyor. Konu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandığı günden itibaren gündemin bir numaralı maddesi halinde kalmaya devam ediyor.

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Ekim son itibari ile 15 bin öğretmen ataması mülakat yerleri hala açıklanmış durumda değil. On binlerce öğretmen adayının gözü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelecek açıklamalara çevrilmiş durumda. Fakat şimdilik kurum maalesef sessizliğini korumayı sürdürüyor.

15 bin öğretmen ataması mülakat tarihlerinin kurum tarafından daha önce ilan edildiği gibi 25 Ekim 2021 tarihinde açıklanması bekleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERİ SORGULAMA

15 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat yerleri önümüzdeki saatlerde açıklanacak. Binlerce aday için heyecan dolu bekleyiş başladı. Kurum 12-27 Kasım arası mülakat sürecini yapacak.

Açıklandığında sorgulama işlemleri;

https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-sozlesmeli-ogretmenlik-sozlu-sinav-merkezinin-ilani

adresinden adaylara duyurulacak.

Bu sürecin ardından atama tercihleri 21-26 Ocak 2021 tarihlerinde alınacak. 31 Ocak’ta atama sonuçları açıklanacak ve adayların görev başı işlemleri için hazırlıklar yapılacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et