15 bin öğretmen ataması başvurusu nasıl yapılır?

Bu yılın ikinci öğretmen ataması başlıyor. 15 bin öğretmen ataması için heyecan dorukta. Sözleşmeli öğretmen alımı için ilk atama başvurusu MEB tarafından açıldı. 8 Ekim 2021 tarihine kadar adaylar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine öğretmen ataması başvurusu yapabilecekler. Peki 15 bin öğretmen ataması başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

15 bin öğretmen ataması kadro tahsisi yapıldıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde 15 bin öğretmen ataması kadro dağılımı duyuruldu. Branş dağılımı tablosu duyurulunca adayların heyecanı adeta katlandı.

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI KADRO DAĞILIMI İÇİN TIKLA

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı duyuruda, 15 bin öğretmen ataması için başvuruların 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında olacağını bildirmişti. Bunun üzerine başvuru yapmak isteyenler Milli Eğitim üzerinden araştırmalar yapmaya başladı.

Adaylar 2020 veya 2021 KPSS puanları ile;

ilkatama.meb.gov.tr adresinden ön başvuru formu doldurarak başvuru yapabilecekler. Başvurusu kabul edilen adaylar arasında seçim yapılıp, olumlu olanlarla mülakat sürecine geçilecek.

ÖĞRETMEN ATAMASI SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

8 Ekim’e kadar başvurusunu yapmış adaylar arasından yapılacak sıralamanın ardından branşlara göre atanmanın ilk adımı olarak başvurusu kabul edilmiş adayların isimleri 25 Ekim 2021’de belli olacak. Bu tarihte adayların sözlü sınav yerleri de belli olacak.

Sürecin Ocak ayında hallolması ve yeni öğretmenlerin görev başı yapması bekleniyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et