15 bin öğretmen atama sonucu nasıl öğrenilir?

15 bin öğretmen atama tarihi belli oldu. Eğitim-Öğretime yeni katılacak 15 bin çiçeği öğretmen için tarih verildi. Öğretmen adayları nefesini tuttu, atanacakları yerleri bekliyorlar. 2022’nin ilk öğretmen ataması yapılacak. Peki 15 bin öğretmen ataman sonucu nasıl öğrenilecek?

Geçtiğimiz yıl sürpriz bir şekilde başlayan 15 bin öğretmen ataması için uzun süre devam eden süreçte artık son güne geliniyor. Heyecan dorukta. Binlerce öğretmen adayı önümüzdeki günlerde eğitim öğretime ilk adımlarını atacaklar. Artık son viraja girildi. Gözler 15 bin öğretmen atama sonucu için Külliye’de olacak.

15 bin öğretmen atama sonucu

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Atama yerlerinin netleşeceği gün gelip çattı. 31 Ocak 2022 Pazartesi günü 15 bin öğretmen ataması yapılacak. Öğretmen adayları heyecanla 31 Ocak’ı bekliyor.

Atamalar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak. Atama törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılım sağlayacak. Erdoğan’ın bu törende eğitim ile ilgili çok önemli açıklamalar da yapması bekleniyor. Özellikle son gelen ‘Öğretmenlik Meslek Kanunu’ ile ilgili birbirinden kritik detaylar gelebilir.

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Atamalar yapıldıktan sonra ismi çıkan adaylar hem canlı yayınla ilan edilecek, hem de dileyenler atama yapıldıktan sonra sonuçlarını e-devlet üzerinden e-devlet şifre ve T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecekler.

Adaylar;

https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-sozlesmeli-ogretmenlik-atama-sonucu-sorgulama

adresine giderek, gereken bilgileri girerek, nereye atandıklarını anında sorgulayabilecekler.

Bilindiği üzere geçtiğimiz son baharda başlayan süreçte 25 Ocak tarihine kadar tüm aşamalar tamamlanmış, 25 Ocak’ta atanacak öğretmenlerin tercihleri alınmıştı.

Yenieğitim olarak çiçeği burnunda öğretmenlere şimdiden meslek hayatlarının hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et