15 bin atama sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Öğretmen adayları nefesini tuttu, eğitim-öğretim hayatına girebilmek için 15 bin atama sonuçları için bekliyor. Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tören ile yeni öğretmenler görev yerlerine atanacak. 15 bin atama sonuçları on binlerce çiçeği burnunda öğretmen için bir hayli kıymetli. Artık son dönemece girildi. 15 bin atama sonuçları saat kaçta açıklanacak? sorusu yanıt arıyor.

Bu yıl ilk kez öğretmen olarak atanacaklar sonuç bekliyor. Gelecek olan sonuçlar sözleşmeli öğretmen olarak atanacakların görev yerlerini öğreneceği gün gelip çattı. 15 bin öğretmen ataması bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile Külliye’de yapılıyor. Öğretmen adayları 15 bin atama sonuçları saat kaçta? sorusuna yanıt arayacak.

15 bin atama sonuçları saat kaçta

Adayların 21-26 Ocak arası tercihleri alınmıştı. 2020 ve 2021 KPSS puanlarının geçerli olduğu bu önemli atamada ilk başvurular 27 Eylül’de alınmıştı.

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI SONUÇLARI

Bugün Külliye’de yapılacak atamaların ardından hemen ve hızlı bir şekilde e-Devlet üzerinden tercih sonuçlarının yani atamaların duyurulması bekleniyor.

Atama sonucunu öğrenmek isteyen adaylar;

https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-sozlesmeli-ogretmenlik-atama-sonucu-sorgulama

adresi üzerinden güncel sonuçları öğrenebilecekler.

Ataması gerçekleşen öğretmenlerin görev yeri ve göreve başlama işlemleri hızlıca duyurulacak. Bir hafta içerisinde, yani ikinci dönemin başlarında bir çok çiçeği burnunda öğretmen sözleşmeli olarak görev başı yapacak.

Yeni Eğitim Dergisi olarak atanan tüm öğretmenlere görev hayatlarında başarılar diliyoruz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et