12. Sınıflarda Devamsızlık Kalktı Mı? Açıklandı

YKS yaklaşıyor. Mezun olanlar ve lise son sınıf, yani 12.sınıf öğrencileri YKS’ye girecek.  Bu zorlu maratonda kritik saatler yaklaşırken, 12. sınıflarda devamsızlık ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den açıklama geldi. Bakan Özer milyonlarca lise son sınıf öğrencisinin beklediği müjdeyi verdi.

Son 2 senede pandeminin gölgesinde yapılan YKS sınavı bu yıl daha rahat bir ortamda yapılacak. Haliyle mücadele daha belirgin ve zorlu olacak. Bir yandan dersleri ile boğuşan 12.sınıf öğrencileri devamsızlık konusunda bu nedenle beklenti sahibiydi. Beklenen gelişme yaşandı.

 

12.SINIFLARDA DEVAMSIZLIK SAYILMAYACAK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından verilen son dakika bilgilerine göre, lise son sınıflarda, yani 12.sınıflarda devamsızlık sayılmayacak. Adaylar sınava devamsızlık endişesi yaşamadan girecekler.

Müjdeyi Anadolu Ajansı’nın canlı yayınından duyuran Özer;

“ilk defa burada açıklıyorum, 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız, öğrencilerimizin hiçbir kaygısı olmasın.

LGS’de bugün itibariyle iptal edilen hiçbir soru yok.” ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTERGE MÜJDESİ

Diğer taraftan öğretmenlerin de alacağı 3600 ek gösterge konusuna değinen Özer;

“60 bin öğretmenimiz bu haktan yararlanıyor. 411 bin civarında da emekli öğretmenimiz, yani yaklaşık 470 bin öğretmenimiz bu haktan yararlanacak.” dedi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et