10 Kasım’da okullarda ders olacak mı? 10 Kasım tatil mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geride kaldı. 28 Ekim öğleden sonra dahil olmak üzere okullar, kamu kurumları ve bir çok özel kuruluş üç buçuk gün dinlenme imkanı buldu. Bu özel günün kutlanmasının ardından bir sonraki resmi tatil için bekleyiş başladı. Peki 10 Kasım resmi tatil mi? 10 Kasım’da ders işlenecek mi? Konuya ilişkin resmi açıklama gelmiş durumda.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım için meraklar başlamış durumda. Öğrenci ve öğretmenler son olarak 29 Ekim’de dinlenme fırsatı buldu.

10 KASIM’DA OKULLARDA DERS OLACAK MI?

Kasım ayının ortasında ülkemizde tüm okullar ara tatile girecekler. Bir çok okulda tam olarak bu sebeple sınav dönemi başlamış durumda.

Yeni bir resmi tatil beklentisi olanlar ise gözünü 10 Kasım’a çevirdi. Fakat ülkemizde 10 Kasım resmi tatil olarak geçmediği için 10 Kasım’da okullarda ders olacak ve dersler normal akışında işlenmeye devam edecek.

10 Kasım’da sadece saat 09.05’te anma törenleri olacak. Bunun dışında herhangi bir şekilde resmi tatil olması söz konusu değil.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et