1 Eylül’de atanan öğretmenler ilk maaşı ne zaman alacak? Atanan öğretmenler Eylül’de maaş alabilecekler mi?

Öğretmen atamalarının 2021’deki ilk kısmı olan 20 bin öğretmen atamasında süreç geçtiğimiz günlerde sona erdi. 20 bin öğretmen ataması sonrası atanan öğretmenler görev başı yapmayı bekliyor. Sözleşmeli öğretmen statüsündeki bu öğretmenler 1 Eylül’de atandılar. Görev başı ise 18 Eylül 2021’de olacak. Peki atanan öğretmenler Eylül’de maaş alabilecekler mi? 1 Eylül’de atanan sözleşmeli öğretmen ilk maaşını ne zaman alır? Kaç lira alır?

1 EYLÜL’DE ATANANLAR EKİM’DE ALACAK

1 Eylül’de sözleşmeli öğretmen ataması ile birlikte görev başı yapmaya hak kazanmış olan öğretmenler 18 Eylül’de görev başı yapabilecekler. 20 bin kadar öğretmen 18 Eylül’de öğretmenlik mesleğine sözleşmeli öğretmen olarak başlıyorlar.

İlk maaşları ise öğretmenler ve diğer memurların maaş tarihi olan 15 Ekim’de ödenecek. Ardından her ayın 15’inde en düşük öğretmen maaşı alacak öğretmenlerin Eylül ayının 18’inden sonra maaş hesaplaması yapılacak. Fakat atanan öğretmenin ilk ay çift maaş alması söz konusudur.

ATANAN ÖĞRETMENLER KAÇ LİRA MAAŞ ALACAKLAR?

1 Eylül’de atanan öğretmenler 18 Eylül’den itibaren görev başı yapacak. İlk maaşları ise 15 Ekim’de hesaplarda olacak.

Çift maaş usulü nedeniyle;

18 Eylül 15 Ekim arası: 3.870 TL maaş

Ekim maaşı olarak da 4.235 TL maaş alınacak. İlk maaş 8 bin 105 TL olacak. Ardından maaş sistemi 4.235 TL üzerinden normal sisteme dönecek.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et